FINANCE BUSINESS PARTNERS

Kontroling i raportowanie zarządcze

Dostosowane systemy raportowania i zarządzania danymi.

Spis treści

Opracowanie prognoz finansowych

Planowanie to podstawa odpowiedzialnego zarządzania każdym przedsiębiorstwem. Nasi specjaliści dopasują odpowiedni model prognostyczny do Twojego biznesu, a bieżące aktualizacje modelu w oparciu o system prognozy kroczącej, dostarczą Ci szczegółowych informacji niezbędnych do efektywnego zarządzania.  

Zarządzanie budżetem

Opracowanie prognoz i budżetów to dopiero połowa drogi. Zarządzanie budżetem to podstawowe narzędzie kontroli wydatków zarówno na poziomie pojedynczej inwestycji jak i globalnie w całym przedsiębiorstwie. Często zdarza się tak, że firmy zaniedbują ten obowiązek, co bezpośrednio przekłada się na szybki i trwały spadek rentowności przedsiębiorstwa. Dzięki naszemu wsparciu zyskasz bieżącą kontrolę wszystkich swoich wydatków, na bieżąco będziemy Cię informować o stopniu wykonania budżetu oraz o pojawiających się odchyleniach. 

analiza finansowa

Analiza finansowa to badanie zjawisk i procesów finansowych, które bezpośrednio wpływają na poziom rentowności przedsiębiorstwa. Jej celem jest ocena wpływu naszych decyzji na przedsiębiorstwo. Nasi analitycy pomogą Ci lepiej zrozumieć jaki wpływ na rentowność Twojego biznesu może mieć dana decyzja, przygotują dla Ciebie optymalny plan działania oraz przygotuję Cię na różne scenariusze rynkowe, dzięki czemu będziesz gotowy nawet na największe perturbacje makroekonomiczne. 

Raportowanie zarządcze

Analizy, budżety, kluczowe wskaźniki KPI oraz bieżące dane finansowe – to wszystko będziesz mógł przeglądać na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu na świecie, dzięki specjalnie opracowanym dla Ciebie raportom w technologii Business Inteligence. Nasze narzędzia zapewnią Ci wygodny dostęp do najbardziej szczegółowych danych finansowych, sprawdzisz rentowność każdej linii biznesowej z osobna, sprawdzisz bieżące prognozy oraz porównasz je z założeniami budżetowymi. 

Dodatkowo zyskasz dostęp do sprawdzonych danych i przejrzystych dashboardów, które w bezpieczny sposób będziesz mógł użyć w różnego rodzaju prezentacjach i analizach. 

nadzór kontrolera finansowego

W ramach współpracy z nami zyskasz bieżące wsparcie doświadczonego kontrolera finansowego, który zatroszczy się o najwyższą jakość przygotowywanych dla Ciebie raportów i analiz, przeprowadzi Cię przez zawiły proces budżetowania oraz wspomoże w codziennej pracy operacyjnej.  

Jeżeli posiadasz własny zespół finansowy, ale uważasz, że potrzebuje on wsparcia, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą. Zadbają o rozwój kompetencji zespołu, przeprowadzą przez procesy wdrażania nowych rozwiązań kontrolingowych oraz zaprojektują i wdrożą procedury poprawiające efektywność operacyjną Twojego działu finansowego.